Gittigidiyor'a Nasıl Üye Olunur ve Nasıl Dükkan Açılır?
Bunun için öncelikle www.gittigidiyor.com adresine giriş yapılır. Giriş sayfasının üst kısmında bulunan kayıt ol kısmına tıklanarak kayıt sayfasına gidilir. Kayıt sayfasının sağ tarafında bulunan kısımda istenilen bilgiler doldurulur. Buradaki bilgilerin doğru girildiğinden emin olunması gerekir. GittiGidiyor, kayıt işleminin tamamlanması için burada belirtilen e-posta adresine bir aktivasyon postası gönderecektir. Bilgiler doldurulduktan sonra kayıt ol düğmesine tıklanır.
Kayıt ol düğmesine basıldıktan sonra açılan ekranda üyelik işleminin onaylanması gerektiği bilgisi GittiGidiyor tarafından verilir. Belirtilen e-posta adresine ilişkin gelen kutusuna gidilir. GittiGidiyor’dan gelen “Üyelik Onay” konulu posta açılır. Bu postadaki “Üyeliğimi Onaylıyorum” düğmesine tıklanır. Tarayıcıda açılan pencerede GittiGidiyor tarafından talep edilen “yaşadığınız yer”, “doğum tarihi” ve “cinsiyet” bilgileri girilir. Böylece GittiGidiyor’a kayıt işlemi tamamlanır.
Açılan ekranda “Dükkân Aç” düğmesine tıklanır. Burada dükkân adı ve dükkân tanıtım yazısı kısımları doldurulur. Tüm müşteriler dükkân adı ve dükkân tanıtım yazısını göreceği için bu kısmın etkileyici bir içeriğe sahip olması önemlidir. Dükkân tipi ve süresi seçildikten sonra kredi kartı bilgileri girilir ve ödeme yap düğmesine tıklanır. GittiGiyor’daki sanal dükkân artık kullanıma hazırdır.
N11'e Nasıl Üye Olunur?
Bunun için öncelikle www.n11.com adresine giriş yapılır. Giriş sayfasının üst kısmında bulunan “mağaza girişi” bölümüne gidilir. Hemen üye ol kısmına tıklanarak üyelik sayfasına gidilir ve üyelik bilgileri doldurulur.
Mağaza şahıs firması olarak ya da tüzel kişilik olarak açılabilir. Şahıs Firması olarak açılacaksa üst kısımda şahıs firması seçilerek ilgili alanlar doldurulur. Tüzel kişilik için ise üst kısımdan şirket seçilir ve ilgili alanlar doldurulur. İşbirliği Sözleşmesi koşullarını okudum ve kabul ediyorum kutusu işaretlenip üye ol düğmesine tıklanır.
GittiGidiyor Api Entegrasyonu İçin Nasıl Başvuru Yapılır?
GittiGidiyor Api bilgilerini almak için öncelikle dev.gittigidiyor.com adresine giriş yapılmalıdır. Açılan sayfada "Api Anahtarları" sekmesi tıklanır. Açılan sekmede “Yeni API anahtarı almak için tıklayın” yazısına tıklanır. Uygulama adı kısmına “İltechsoft”, Uygulamanızın açıklaması kısmına ise “Pazar yeri ve e-ticaret entegrasyonu” yazılır. Servis erişim tipinde “Kurumsal”, Uygulama tipinde ise “Web” seçimleri yapıldıktan sonra “Gönder” düğmesine tıklanır.
Ekranın alt kısmında GittiGidiyor tarafından verilen API Key ve Secret Key bilgileri görüntülenir. Bu iki bilgi entegrasyon için tek başına yeterli olmayacaktır. api.destek@gittigidiyor.com posta adresine API Tanımlama Talebi konulu bir posta gönderilmesi gereklidir. Postanın içeriğine aşağıda yer alan metnin, kullanıcı bilgileri girilerek yazılmasının ardından posta GittiGidiyor destek servisine gönderilir. Bu metne sitemizdeki dokümanlar kısmından ve bu videonun açıklama kısmından ulaşılabilir. Bu posta GittiGidiyor tarafından yanıtlanacak ve Role Name ile Role Pass bilgileri kullanıcıya posta ile iletilecektir. GittiGidiyor tarafından tanımlanan API Key, Secret Key, Role Name ve Role Pass bilgileri İltechsoft panelinde kullanım için hazırdır.

E-POSTA METNİ:

Sayın Yetkili,

Aşağıdaki bilgiler doğrultusunda API Entegrasyon işlemi için gerekli olan Rol bilgilerinin tanımlanıp tarafıma iletilmesini rica ederim.

Rol Tanımı: Kişisel

Hesap Sahibi Adı: Adınız

Hesap Sahibi Soyadı: Soyadınız

Firma Adı (Mevcutsa): Firma Adınız

Telefon: Telefonunuz

GittiGidiyor Kullanıcı Adı: Kullanıcı Adınız

Entegrasyon Firması Bilgileri:

Firma Adı: İltechsoft entegrasyon

Firma e-Posta Adresi: info@iltechsoft.com

Firma Telefonu: 0(212) 995 09 51
N11 Api Entegrasyonu İçin Nasıl Başvuru Yapılır?
N11 Api hesabı tanımlamak için öncelikle n11.com da mağaza girişi yapılmalıdır. Mağaza yönetim panelinde menünün en sağında bulunan Bilgilerim kısmında API Hesaplarına giriş yapılır.
API Hesapları bölümünde "Yeni Hesap Oluştur" düğmesine basılır. Oluşturulan API Hesabına ait API anahtar bilgisi ekranda görüntülenir. AppSecret yani şifre bilgisi de N11 de kayıtlı e-posta adresinize gönderilir. İstenildiği zaman yeni Api şifresi oluşturulabilir veya Api hesabı silinebilir.
N11 Api Bilgileri Nasıl Kullanılır?
N11 tarafından size 2 adet Api tanımlama bilgisi verilir.Bunlar AppKey ve AppSecret bilgileridir.
N11'den aldığınız bu bilgileri İltechsoft Yönetim Panelinde "Entegrasyonlar" menüsü altında "API Tanımlamaları" kısmında N11 alanına girmeniz gerekir. Bu bilgiler girildiğinde İltechsoft sistemi N11 deki dükkanınızla iletişim sağlayabilecek ve tüm entegrasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilecektir.
Kategori Eşleştirmesi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kategori eşleştirirken kullanacağınız kategori eşleştirme sihirbazı sizi bu konuda yönlendirecektir. Kategori eşleştirme işlemi seçim yaptığınız sanal pazaryerinin kategori şablonuna uygun olarak gerçekleştirilir. Eşleştirmek istediğiniz kategorideki herhangi bir kelimeyi yazdığınızda sihirbaz size içinde bu kelimenin yer aldığı kategorileri sıralar. Sizin için en uygun kategoriyi seçtiğinizde, ilgili kategori için doldurulması zorunlu olan ve olmayan alanları sistem size gösterir. Marka, garanti süresi, bellek miktarı vb. spesifik özellikleri de girdikten sonra kaydet düğmesine basarak o kategori için eşleştirmeyi tamamlamış olursunuz.
İltechsoft ile kategori eşleştirmesini kategori bazında ya da ürün bazında yapmanız mümkündür. Örneğin Notebook kategori için genel bir eşleştirme yaptığınızda özellik kısmındaki bellek, ekran boyutu, hard disk kapasitesi gibi özelliklere tek değer girmek zorunda kalacağınızdan bu seçim istenmeyen sonuçlar yaratabilir. Ancak ürün bazında eşleştirme yaparsanız i3, i5, i7 işlemcili notebookları ayrı ayrı eşleştirebilir ve daha doğru listeleme yapabilirsiniz.
Alt Kullanıcı nedir?
İltechsoft'a açılmış bir hesabı birden fazla kişinin kullanması gereken durumlarda alt kullanıcı hizmetinden faydalanılabilir. Paketinize ekleyeceğiniz her kullanıcı kendi şifresi ile sisteme giriş yapabilir. Yönetici konumunda olan asıl hesap kullanılarak alt kullanıcılar için yetki tanımlaması yapılabilir. Alt kullanıcıların her birine ayrı ayrı yetki ataması yapılabilir. İltechsoft yönetim panelindeki her ekran için okuma, yazma ve silme yetkilerinin tamamı veya bir bölümü alt kullanıcılara atanabilir. Örneğin bir kullanıcı sadece mesajlar bölümünü yönetirken bir diğeri satışlarla ilgilenebilir.
İltechsoft Paket sürem dolduktan sonra ürünlerim siliniyor mu?
Siz tekrar aramıza dönene kadar hesabınız bıraktığınız şekilde kalır. Bu işlem sırasında hesabınızdaki ürünleri ya da hizmetleri içeren bir güncelleme yapılmaz. Dilediğiniz zaman hesabınızın paket süresini uzatıp işlemlere devam edebilirsiniz. Ancak 30 gün boyunca sisteme giriş yapmamanız halinde sözleşmemiz gereği verilerinizi silme hakkımız saklıdır.